С много ентусиазъм, креативност и чувство за отговорност учениците от Ученическия съвет на ЧСУ „Дружба“ представиха темата за месец април – „Екология и отговорност“.

Чрез разнообразни проекти, интересни презентации и вдъхновяващи филмчета те насочиха вниманието на своите съученици към важността на опазването на природата и грижата за околната среда. Учениците показаха как дори малките ежедневни действия могат да имат голямо значение за по-чист и по-красив свят.

С много примери и послания младите доброволци напомниха колко важно е да бъдем отговорни към природата – да пазим чистота, да намаляваме отпадъците и да се грижим за средата, в която живеем.

Инициативата провокира интерес и активност сред учениците и още веднъж доказа, че когато младите хора работят заедно с идея и вдъхновение, те могат да бъдат истински пример за отговорност и отношение към света около нас.