2013/2014 Учебна година

  • XXI Национално коледно математическо състезание – Кристиан Стойчев (IV клас) – III място.

2012/2013 Учебна година

  • Младежки фестивал за театрално, музикално, танцово и изобразително изкуство “Рошавата Котка” – Детски театрален състав – I място в категория театър.
  • Dreamline 2013 – гр. Анкара, Турция – Бронзов медал на Виктория Маркс (VII клас), Мерве Ферад (VII клас).

2011/2012 Учебна година

  • Младежки фестивал за театрално, музикално, танцово и изобразително изкуство “Рошавата Котка” – Детски театрален състав – I място в категория театър.
  • Великденско математическо състезание – Моника Пилярска – II място.
  • INEPO Euroasia 2012 – гр. Баку, Азербайджан (International Environmental Project Olympiad). В олимпиадата взеха участие представители от 42 страни на възраст 13 – 19 години. Те се състезаваха в четири категории – енергетика, инженерство, околна среда и социални.

    Седмокласникът Александър Вичев представи достойно България и нашето училище със своя проект за опазване на защитения вид царски орел. Той спечели бронзов медал в категория социални проекти.

  • Национално състезание по информационни технологии „IT Знайко“ – Кристиан Стойчев – грамота за отлично представяне.

2010/2011 Учебна година

  • Лингвистично кенгуру – В края на учебната 2010/2011 г. учениците на училище „Дружба”, гр. Пловдив се включиха активно в състезанието по английски език „Лингвистично кенгуру”.

    На общинския кръг се явиха 15 ученици от III до VI клас. Всички се представиха много добре, а петима от тях си извоюваха право за участие в националния кръг в гр. София.
    Божидар Божинов Бонев се класира на III-то място, aСамет Гюрсес Ерсой зае призовото II-ро място в България.

  • Знам и мога – състезанието се състои от 4 училищни кръга, съответно по български език, математика, английски език и природата и светът.

    Право за участие във финалния кръг получават учениците получили максимален резултат от 50 т. в минимум два от училищните кръгове.

    Това постигнаха 6 от нашите ученици: Хатидже Мехмед и Здравко Караиванов от 2.клас; Айлин Талипова и Георги Георгиев от 3.клас; Божидар Бонев и Самет Ерсой от 4.клас.

    Хатидже Мехмед, Айлин Талипова и Божидар Бонев постигнаха максимален резултат от 50 т. и на финалния кръг, с което издигнаха престижа на училището и заслужиха висок приз.

  • Ученически игри – Баскетбол – Отбор момчета до VII клас – III място.

2009/2010 Учебна година

  • Национално състезание по информационни технологии „IT Знайко“ – Александра Ненкова – грамота за отлично представяне, Георги Георгиев – грамота за отлично представяне.
  • Състезание на знаещите в чест на 40-годишния юбилей на СОУ „Никола Вапцаров“ – Божидар Бонев – I място – английски език, Самет Ерсой – I място – английски език, Димо Щерев – II място – общообразователни предмети.
  • Коледно математическо състезание, организирано от Съюза на математиците в България – Георги Георгиев – IV място, Стефания Михайлова – V място, Здравко Здравков – VII място.