НОВИ ВЪРХОВЕ, НОВИ ПОБЕДИ!

НАШИТЕ ТАЛАНТЛИВИ ХУДОЖНИЦИ ПОКОРИХА НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ „АЗ РИСУВАМ“

Националното състезание по изобразително изкуство „Аз рисувам“, организирано от Сдружението на българските начални учители, е едно от изпитанията, в които се срещат талант, въображение и истинска отдаденост към изкуството. Максималният резултат в конкурса е 50 точки – постижение, достъпно само за най-подготвените и вдъхновени млади творци. Тази година нашите ученици за пореден път доказаха, че силата на детското изкуство е необятна, когато е подкрепена от труд, мотивация и професионално учителско напътствие.

Първи клас – силен старт, големи резултати

Първокласниците от класа на госпожа Златка Иванова впечатлиха журито със смели цветове, богато въображение и невероятна техника. Резултатите са повече от обнадеждаващи: Алиса, Ралия и Крис – 50 точки; Радина и Ива – 48 точки; Дева – 46 точки. Този резултат говори за талант и увереност, които надхвърлят възрастта им – истински обещаващо начало в света на изкуството.

Трети клас – ярки таланти и впечатляващи постижения

Учениците на госпожа Людмила Младенова показаха силна подготовка, художествено мислене и творческа изразност, които им донесоха отлични резултати.

Резултати: Александра Петрова и Олександра Фендрикова – максималните 50 точки; Стоян Кърджалийски – 48 точки; Ивайло Малджански – 46 точки и Виктор Пенчев – 42 точки. Техните творби доказаха, че когато въображението срещне дисциплината, се ражда истинско изкуство.

Четвърти клас – силна група с творчески потенциал

Петима от четвъртокласниците с класен ръководител госпожа Катя Вълева участваха с ентусиазъм и вдъхновение: Златка Асенова, Калина Братанова, Елиф Цацарова, Ерем Ахмед и Димитър Ташев. Техните рисунки показаха самостоятелен стил, артистичен дух и готовност да се развиват още. Участието им е ценна стъпка към бъдещи успехи и творчески израствания.

Всеки резултат, всяка рисунка и всяко участие в „Аз рисувам“ е доказателство за талант, трудолюбие и воля.

Поздравяваме нашите ученици за отличното представяне и за смелостта да показват своя вътрешен свят чрез изкуството!

Благодарим на техните учители – госпожа Златка Иванова, госпожа Людмила Младенова и госпожа Катя Вълева – за умелото насочване, професионализма и вдъхновяващата подкрепа, които стоят зад всеки успех.

Продължавайте да рисувате, творите и мечтаете!

Бъдещето на изкуството е във вашите ръце – ярко, смело и необятно!